Mini- ja õpilasfirmade mentorid

Mini- ja õpilasfirmade mentorid Pärnumaal

Andres Lainela – Filmitegija OÜ
Andrese ettevõtja tee algas tema hobist. Kui aastaid tagasi juhtus tema kätte telefon, millega sai teha 30 sekundi pikkuseid halva kvaliteediga videoid, sai selgeks, et tulevikus tahab ta just sellega tegeleda. Oma esimese ettevõtte registreerimisel õppis ta käsikäes nii filmimist, kui ka teadmisi ettevõtlusest. Kõik head ja vead said omal nahal järgi proovitud. Esimesest filmitud klipist on aastaid möödas ning arenguga on jõutud telesaadete tegemiseni.
Mida suurem visioon või julgem idee, seda parem. Andres aitab temale omaselt – Sulle ei öelda ette, mida tegema pead, aga saad kindlasti teada, mida teha ei tohiks. Kõik see on tal endal järgi proovitud. Igale õpilasfirmale õpetuseks – mõtle suurelt, ignoreeri ei-ĂĽtlejaid, tööta oma visiooni nimel ja anna tagasi.
Kontakt: andres.lainela@gmail.com

Andrin Ratiste

Errit Kuldkepp – Pärnu Haigla SA, Positively Inspiring OÜ
Errit on Pärnumaa suurima tööandja SA Pärnu Haigla turundusspetsialist ning elustiili ettevõtte Positively Inspiring OÜ asutaja ja omanik. Errit on sündinud ja elanud Pärnus kogu oma teadliku elu ja armastab Pärnut iga oma keha rakuga. Talle meeldib väga teadlikult reisida ja peale igat seiklust välisriigis on alati nii hea koju tulla. Pärnu on erilise energiaga keskkond, kus saab südamega teha asju mida armastad. Siin elavad suurepärased inimesed, kellega on inspireeriv erinevaid projekte läbi viia ja loomulikult võrratu rand, pargid ja metsad, kus saab oma mõtteid ja tundeid korrastada, et elulist tasakaalu säilitada. Selleks, et teha suuri tegusid ei pea minema suurlinna, oluline on vaid leida tasakaal enda sees ja teha asju, mis panevad hinge laulma ja silma särama.
Kontakt: errit.kuldkepp@gmail.com

Kati Ruubel – Kaunid Festivalid OÜ, Rõõmsate Laste MTÜ
Kati, Rõõmsate Laste Festivali ideeautor ja eestvedaja on pärit siitsamast Pärnumaalt Tootsist. Karjääri alustas Kati Ammende Villas. Teekond viis teda Tallinnasse, kus tal on olnud õnn õppida ning töötada koos mitmete Eesti tippkokkadega Tallinna parimates restoranides: Dimitri Demjanoviga restoran Glorias, Peeter Piheliga Fish&Wine bar’s, Tõnis Siiguriga restoranides Nevskij ja Stenhus. Vahepealsetel aastatel 2009-2011 jõudsin suviti ikka tagasi Pärnu kui koos ema ja õdedega pidas Kati värskelt pressitud mahlade letti Õunapoiss Rüütli ja Pühavaimu tänava nurgal.
2011. aastal oodates oma esikpoja sündi lahkus Kati restorani Stenhus juhataja kohalt ning asus perega elama Pärnusse, sest siin on ideaalne keskkond laste kasvatamiseks.  Sestpeale hakkas idanema Rõõmsate Laste Festivali idee. Esimene Rõõmsate Laste Festival toimus 2016.aastal. Järjekorras kolmas Rõõmsate Laste Festival toimub 21.juulil 2018 Pärnu Rannapargis.
Lisaks festivali korraldamisele pakub Kati turunduskonsultatsiooni ja üritusturundusteenust ning aitab abikaasa Reimo videoproduktsiooni ettevõttes Film Purgis kaasa ideekavandite loomisel.
Kontakt: kaunidfestivalid@gmail.com,  524 6159

Kati Vaas – Vaas&Vaas OÜ
Kati on loomeettevõtja, 2007. aastal asutatud ema-tütre ettevõtte OÜ Vaas&Vaas kaasomanik. Kati koos emaga valmistavad puidust kodusisustust & kingitusi, ainulaadseid eritellimustooteid ja firmameeneid. Lisaks pakuvad nad fototeenust ja graafilise disaini ning kujunduslahendusi.
Kontakt: kati@vaasvaas.ee

Kaydi Tomson – Lahendaarium OÜ
Kaydi Tomson tegutseb igapäevaselt Lahendaariumis, mis pakub turundus- ja projektijuhtimise teenust. Sotsiaalmeedia, tekstide kirjutamine, turundusnõustamine, foto ja videoklipid, kampaaniad on põhilised ettevõtetele pakutavad teenused. Lisaks on Kaydi tiimiliige Prototronis, mis pakub rahastust ja nõustamist nutikate ideede, leiutiste, vidinate ja lahenduste teostamiseks, et teha meie igapäevane elu lihtsamaks, paremaks ja mugavamaks. Kirgliku disaini austajana, osaleb ta igal sügisel Helsinki Design Weekil vabatahtlikuna erinevate ürituste korraldamisel.
Kontakt: kaydi@lahendaarium.ee

Kristi Kuusmik-Orav – REKfoto OÜ
Kristi on peale keskkooli lõpetamist õppinud Pärnu Kutsekekkoolis kunstnik-dekoraatori erialal ja töötanud Pärnus linnakujundajana. Sellele järgnesid Tallinnas ehitusinseneri õpingud ja töötamine Rahandusministeeriumis, peale mille tegi Kristi elus kannapöörde ning võttis ette tee Ameerika Ühendriikidesse.
Seitse aastat kestnud eluperiood teisel pool ookeani, seinast seina kogemus isiklikus elus ja töövaldkonnas on kujundanud tema maailmavaadet ja inimeseks olemist. USA-s asus ta 2003. aastal õppima New Yorki Fotograafia Instituuti professionaalset fotograafiat, mille lõpetas 2007. aastal. Nüüdseks on Kristi eluaegsest kirest saanud tema töö. Peale tagasipöördumist Eestisse on Kristist ja tema abikaasast saanud kahe lapse õnnelikud vanemad. Lapsed ongi tema peamiseks inspiratsiooniks ja põhjuseks miks tänaseks on ta tegev looval alal.
Kristi on REKfoto looja ja töötab ettevõttes toote- ja toidufotograafina. Ta õpetab TÜ Pärnu Kolledžis fotoõpetust ja tootefotograafiat Tartu Rahvaülikoolis.
Kontakt: kristi@rekfoto.ee

Kristo Tõnissoo
Kristo on lõpetanud Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži ettevõtlus- ja projektijuhtimise eriala ning täiendab end magistrantuuris teenusedisaini valdkonnas. Kristo omab mitmekülgseid kogemusi ettevõtluses ja ettevõtete nõustamisel, olles:
– ettevõtetes tegelenud ettevõtluse arendamisega, turundus- ja müügijuhtimisega;
– läbi viinud erinevaid ettevõtlusega seotud üritusi ja projekte;
– investeeringute ja ekspordi konsultant Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuses;
– väikeinvestor;
– MTÜ’de juhatuses panustanud organisatsiooni arengusse.
Kontakt: kristotonissoo@gmail.com

Marten Palu – Black And Brownie OÜ, Forwardspace MTÜ, Gamecan OÜ
Marten on noor mitmekülgne ettevõtja Pärnust, olles asutanud Black and Brownie tantsukooli, videomänguettevõtte Gamecan ning kaasasutanud koostöötamiskeskuse Forwardspace. Tema kirg on luua ettevõtteid, mis võimaldavad inimestel oma isiklikke ja professionaalseid unistusi täita. Marteni peamiseks tugevuseks on uusi oskusi õppida ja seda väga lühikese aja sees. Valdab osaliselt või täielikult kõiki ameteid, mida tema juhitud 25 inimest kahes ettevõttes igapäevaselt kasutavad.
Kontakt: marten@gamecan.eu

Olav Karulin – TREWE NATURALS OÜ, MTÜ Töövari
Olavile meeldib kastist välja mõelda. Ei ole olemas suuri probleeme, on vaid väikesed lahendused. Ärimaailmas on ta kogenud turundaja, lisaks tegelenud impordi ja mingil määral ka ekspordiga. Ideid jagub igasse valdkonda. Mida uuenduslikum idee, seda rohkem ta silmad säravad.
Reeglina on tal käsil korraga mitu projekti. Hetkel tegeleb ta heeliumi ja õhupallidega https://heeliumipall.ee/, millele lisaks on valmimas liiklusega seotud telefonirakendus. Peatselt avaldab Olav ka oma esimese lasteraamatu. Juhendamist vajavate õpilasfirmade suhtes tal eelistusi ei ole, kui idee on julge ja intrigeeriv, osaleb meeleldi.
Kontakt: karulin.olav@gmail.com

Reiko Tamm – Ideerada OÜ
Reiko on disaini valdkonnas tegutsenud umbes 5 aastat ning viinud läbi erinevates mahtudes projekte. Täpsemad tegevusvaldkonnad on trüki ettevalmistus, graafiline disain, veebidisain, bränding. Ta omab kogemusi ettevõtete maine väljakujundamisel ja arendamisel ning on trükikoja Print Grupp OÜ kujunduspartner.
Kontakt: reiko@ideerada.ee

Silver Smeljanski – Fanner OÜ (pakendivaba toidupood Paljas Pala), Forwardspace MTÜ
Silver on sariettevõtja, sündinud ja kasvanud Pärnus.  Lõpetanud Sütevaka Humanitaargümnaasiumi, pärast mida läks Vahipataljoni kaitseväeteenistusse. Ülikoolihariduse omandas ta Aalborgi ja Aarhusi linnades Taanis. Startup’ide maailm on Silveri argipäev ning selles valdkonnas on ta aastaid tegev olnud nii Ameerikas kui Eestis. Pärnusse tagasi kolis Silver 2016. aastal ning rajas siia Baltikumis ainulaadse pakendivaba toidupoe, mil nimeks Paljas Pala. Silver on kaasasutaja Pärnu esimeses koostöötamiskeskuses Forwardspace. Lisaks sellele on Silver Pärnu Taimetoidupäeva üks peakorraldajatest ning alates 2017. aasta sügisest Pärnu Linnavolikogu liige.
Kontakt: smeljanski@gmail.com

Svea Uusen – SA Pärnumaa Arenduskeskus, ettevõtlus- ja ekspordikonsultant
Svea liitus Pärnumaa Areduskeskusega 2018. aasta märtsis, olles eelnevalt paarikümne aasta jooksul tegutsenud erasektoris. Juhtides Skandinaavia päritolu välisettevõtete rahvusvahelistel turgudel tegutsevaid tütarettevõtteid Eestis ja Lätis, on ta aastate jooksul teinud koostööd üle poolesaja eri rahvusest kolleegi või koostööpartneriga. Svea on omandanud Suurbritannias teadusmagistri kraadi rahvusvahelise turunduse alal ning eriti sütitavad teda laste ja noorte lugemishuvi äratamise ja säilitamisega seotud teemad.
Kontakt: svea@parnumaa.ee

Lisainfo:
Viivika Vilja
Noorte ettevõtlikkuse ja tööhõive projektijuht
e-post: viivika@peak.ee
mob: +372 502 9214
skype: viivika.vilja